RG2012V-2211-B-T5

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RG2012V-2211-B-T5
Производителот
Susumu
Опис
RES SMD 2.21K OHM 0.1% 1/8W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.83790
Листови со податоци онлајн
RG2012V-2211-B-T5 PDF
 • серија:RG
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:2.21 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±5ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.020" (0.50mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RC2012F1052CS

RC2012F1052CS

Samsung Electro-Mechanics

RES SMD 10.5K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 7.072.135

$0.01414

RN73R2ATTD3600F50

RN73R2ATTD3600F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 360 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.508.295

$0.06630

RN73H2ATTD4423D50

RN73H2ATTD4423D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 442K OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 1.329.787

$0.07520

RN73H1JTTD30R1B25

RN73H1JTTD30R1B25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 30.1 OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 992.063

$0.10080

CRCW040241K2FKEDHP

CRCW040241K2FKEDHP

Vishay / Dale

RES SMD 41.2K OHM 1% 1/5W 0402

На залиха: 666.666

$0.15000

CRGH0805F3K83

CRGH0805F3K83

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 3.83K OHM 1% 1/3W 0805

На залиха: 7.468.259

$0.01339

SG73S2BTTD1243F

SG73S2BTTD1243F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 124K OHM 1% 1/3W 1206

На залиха: 2.942.907

$0.03398

RNCF0805DKC287R

RNCF0805DKC287R

Stackpole Electronics, Inc.

RES 287 OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 3.703.703

$0.02700

CR048453F

CR048453F

Meritek

RES SMD 845K OHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 6.978.367

$0.01433

ERJ-B1BJ4R7U

ERJ-B1BJ4R7U

Panasonic

RES SMD 4.7 OHM 2W 2010 WIDE

На залиха: 486.831

$0.20541

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв