RN73H2ATTD1060D25

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73H2ATTD1060D25
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 106 OHM 0.5% 1/8W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.07520
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73H
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:106 Ohms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.024" (0.60mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73H1JTTD4220C50

RN73H1JTTD4220C50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 422 OHM 0.25% 1/10W 0603

На залиха: 992.063

$0.10080

RM25J2R4CT

RM25J2R4CT

CAL-CHIP ELECTRONICS INC.

RES SMD 2.4 OHM 5% 1W 2512

На залиха: 2.857.142

$0.03500

RK73H2BRTTD3001F

RK73H2BRTTD3001F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 3K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 3.050.640

$0.03278

ERJ-P6WF42R2V

ERJ-P6WF42R2V

Panasonic

RES SMD 42.2 OHM 1% 1/2W 0805

На залиха: 1.275.347

$0.07841

RN73R2BTTD21R5D25

RN73R2BTTD21R5D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 21.5 OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 961.538

$0.10400

M55342K06B3B05RT5

M55342K06B3B05RT5

Vishay / Dale

RES SMD 3.05KOHM 0.1% 0.15W 0805

На залиха: 66.897

$1.64430

RMCF0201FT80K6

RMCF0201FT80K6

Stackpole Electronics, Inc.

RES 80.6K OHM 1% 1/20W 0201

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RG1608V-561-D-T5

RG1608V-561-D-T5

Susumu

RES SMD 560 OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 204.591

$0.48878

RG1005N-2261-D-T10

RG1005N-2261-D-T10

Susumu

RES SMD 2.26KOHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 650.956

$0.15362

RN731JTTD8982B25

RN731JTTD8982B25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 89.8K OHM 0.1% 1/16W 0603

На залиха: 1.299.545

$0.07695

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв