RK73G1HTTC6800F

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RK73G1HTTC6800F
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 680 OHM 1% 1/20W 0201
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.10560
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RK73G
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:680 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.05W, 1/20W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0201 (0603 Metric)
 • добавувач уред пакет:0201
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
 • висина - седење (макс):0.010" (0.26mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CRGH2010F187R

CRGH2010F187R

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 187 OHM 1% 1W 2010

На залиха: 873.438

$0.11449

CRCW080514K7DKEAP

CRCW080514K7DKEAP

Vishay / Dale

RES SMD 14.7K OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 2.898.550

$0.03450

CRGV0603F931K

CRGV0603F931K

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 931K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 10.040.160

$0.00996

AT0805BRD073K74L

AT0805BRD073K74L

Yageo

RES SMD 3.74K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 619.233

$0.16149

RT0201FRE0719K6L

RT0201FRE0719K6L

Yageo

RES SMD 19.6K OHM 1% 1/20W 0201

На залиха: 2.027.986

$0.04931

TNPW12101K20FHTA

TNPW12101K20FHTA

Vishay / Dale

RES 1.2K OHM 1% 1/3W 1210

На залиха: 313.283

$0.31920

RT1206WRC0752R3L

RT1206WRC0752R3L

Yageo

RES SMD 52.3 OHM 0.05% 1/4W 1206

На залиха: 91.001

$1.20877

RE0402DRE07130KL

RE0402DRE07130KL

Yageo

RES SMD 130K OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 7.067.137

$0.01415

TNPW0603240RBEEA

TNPW0603240RBEEA

Vishay / Dale

RES 240 OHM 0.1% 1/8W 0603

На залиха: 178.571

$0.56000

WK73R3ATTE4422F

WK73R3ATTE4422F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 44.2K OHM 1% 2W 2512

На залиха: 502.916

$0.19884

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв