SG73P1ETTP3402F

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
SG73P1ETTP3402F
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 34K OHM 1% 1/8W 0402
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.01691
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:SG73P
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:34 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
 • температурен коефициент:±200ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • добавувач уред пакет:0402
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):0.016" (0.40mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CRCW04022K40FKED

CRCW04022K40FKED

Vishay / Dale

RES SMD 2.4K OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RT1210CRB0710K5L

RT1210CRB0710K5L

Yageo

RES SMD 10.5KOHM 0.25% 1/4W 1210

На залиха: 177.201

$0.56433

RT1210DRD07909RL

RT1210DRD07909RL

Yageo

RES SMD 909 OHM 0.5% 1/4W 1210

На залиха: 1.219.363

$0.08201

RS73F2BTTD1653C

RS73F2BTTD1653C

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 165K OHM 0.25% 1/3W 1206

На залиха: 681.059

$0.14683

RG2012N-1370-W-T1

RG2012N-1370-W-T1

Susumu

RES SMD 137 OHM 0.05% 1/8W 0805

На залиха: 298.552

$0.33495

RN73H2ATTD1721F100

RN73H2ATTD1721F100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.72K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.329.787

$0.07520

RT0805FRD0722K1L

RT0805FRD0722K1L

Yageo

RES SMD 22.1K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 6.570.302

$0.01522

RN73R2ETTD5111B50

RN73R2ETTD5111B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 469.924

$0.21280

RS73F1JTTD1871F

RS73F1JTTD1871F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.87K OHM 1% 1/5W 0603

На залиха: 1.906.941

$0.05244

RC2512FK-073K9L

RC2512FK-073K9L

Yageo

RES SMD 3.9K OHM 1% 1W 2512

На залиха: 212.765

$0.47000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв