KTR10EZPJ3R0

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
KTR10EZPJ3R0
Производителот
ROHM Semiconductor
Опис
RES SMD 3 OHM 5% 1/8W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.01701
Листови со податоци онлајн
KTR10EZPJ3R0 PDF
 • серија:KTR
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:3 Ohms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, High Voltage
 • температурен коефициент:±200ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.026" (0.65mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CRCW040291R0JNTD

CRCW040291R0JNTD

Vishay / Dale

RES SMD 91 OHM 5% 1/16W 0402

На залиха: 8.635.578

$0.01158

RNCF0402BKE2K67

RNCF0402BKE2K67

Stackpole Electronics, Inc.

RES 2.67K OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 1.508.295

$0.06630

TNPW120610K2DEEA

TNPW120610K2DEEA

Vishay / Dale

RES 10.2K OHM 0.5% 2/5W 1206

На залиха: 501.253

$0.19950

AC1210JR-073R6L

AC1210JR-073R6L

Yageo

RES SMD 3.6 OHM 5% 1/2W 1210

На залиха: 2.539.360

$0.03938

RN73R2BTTD2002D10

RN73R2BTTD2002D10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 20K OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 660.982

$0.15129

AC2512FK-07750RL

AC2512FK-07750RL

Yageo

RES SMD 750 OHM 1% 1W 2512

На залиха: 188.679

$0.53000

SG73S1ETTP7152D

SG73S1ETTP7152D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 71.5K OHM 0.5% 1/8W 0402

На залиха: 2.823.263

$0.03542

RT0805WRE0742R2L

RT0805WRE0742R2L

Yageo

RES SMD 42.2 OHM 0.05% 1/8W 0805

На залиха: 490.172

$0.20401

RS73F1JTTD1540D

RS73F1JTTD1540D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 154 OHM 0.5% 1/5W 0603

На залиха: 1.906.941

$0.05244

RK73G2BTTD1401F

RK73G2BTTD1401F

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THICK FILM 1206

На залиха: 2.898.550

$0.03450

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв