RN73R2ATTD1600B50

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73R2ATTD1600B50
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 160 OHM 0.1% 1/8W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.10240
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73R
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:160 Ohms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.024" (0.60mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73R2BTTD38R3F50

RN73R2BTTD38R3F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 38.3 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 961.538

$0.10400

CRCW120614K3FKEAC

CRCW120614K3FKEAC

Vishay / Dale

RES 14.3K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 12.180.267

$0.00821

CRCW060311K0DHEAP

CRCW060311K0DHEAP

Vishay / Dale

RES SMD 11K OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 2.898.550

$0.03450

RMCF2512FT2R21

RMCF2512FT2R21

Stackpole Electronics, Inc.

RES 2.21 OHM 1% 1W 2512

На залиха: 2.107.925

$0.04744

SG73P2ATTD3R83F

SG73P2ATTD3R83F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 3.83 OHM 1% 1/4W 0805

На залиха: 4.638.218

$0.02156

RN73H2BTTD3601A10

RN73H2BTTD3601A10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 3.6K OHM 0.05% 1/4W 1206

На залиха: 200.501

$0.49875

PLT0603Z1451LBTS

PLT0603Z1451LBTS

Vishay

RES SMD 1.45K OHM 0.15W 0603

На залиха: 20.833

$6.24000

CRCW25126R49FNTG

CRCW25126R49FNTG

Vishay / Dale

RES SMD 6.49 OHM 1% 1W 2512

На залиха: 836.540

$0.11954

RT0603BRE0747RL

RT0603BRE0747RL

Yageo

RES SMD 47 OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 2.201.188

$0.04543

WK73R2BTTD7501F

WK73R2BTTD7501F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 7.5K OHM 1% 1W 1206

На залиха: 2.070.393

$0.04830

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв