ERJ-8CWJR036V

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ERJ-8CWJR036V
Производителот
Panasonic
Опис
RES 0.036 OHM 5% 1W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
9218
Единечната цена
$0.57000
Листови со податоци онлајн
ERJ-8CWJR036V PDF
 • серија:ERJ-8CW
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:36 mOhms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):1W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Current Sense
 • температурен коефициент:±75ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.030" (0.75mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RP73D2B6R34BTDF

RP73D2B6R34BTDF

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 6.34 OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 308.851

$0.32378

ERA-8ARB2871V

ERA-8ARB2871V

Panasonic

RES SMD 2.87K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 103.773

$1.06000

RCP1206B47R0GWB

RCP1206B47R0GWB

Vishay / Dale

RES SMD 47 OHM 2% 2.4W 1206

На залиха: 30.000

$4.00000

RK73G2ATTD6982F

RK73G2ATTD6982F

KOA Speer Electronics, Inc.

THICKFILM RESISTOR 0805

На залиха: 2.898.550

$0.03450

RN73H2BTTD3970B10

RN73H2BTTD3970B10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 397 OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 273.410

$0.36575

ERJ-U08J183V

ERJ-U08J183V

Panasonic

RES 18K OHM 5% 1/8W 1206 SMD

На залиха: 4.494.382

$0.02225

CRCW12062K40FKEC

CRCW12062K40FKEC

Vishay / Dale

RES SMD 2.4K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 11.210.762

$0.00892

CRCW1206562KFKTA

CRCW1206562KFKTA

Vishay / Dale

RES SMD 562K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 5.125.576

$0.01951

CR011721F

CR011721F

Meritek

RES SMD 1.72K OHM 1% 1W 2512

На залиха: 2.820.078

$0.03546

RP73D2B619RBTDF

RP73D2B619RBTDF

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 619 OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 308.851

$0.32378

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв