ERJ-PA2J510X

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ERJ-PA2J510X
Производителот
Panasonic
Опис
RES SMD 51 OHM 5% 1/5W 0402
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
18740
Единечната цена
$0.16000
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:ERJ-PA2
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:51 Ohms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):0.2W, 1/5W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
 • температурен коефициент:±200ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • добавувач уред пакет:0402
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
 • висина - седење (макс):0.016" (0.40mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73H2ATTD56R2C50

RN73H2ATTD56R2C50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 56.2 OHM 0.25% 1/8W 0805

На залиха: 881.834

$0.11340

RQ73C1J82R5BTD

RQ73C1J82R5BTD

TE Connectivity AMP Connectors

RES 82.5 OHMS 0.1% 0.15W 0603

На залиха: 136.986

$0.73000

TNPW0805560KBYEA

TNPW0805560KBYEA

Vishay / Dale

RES 560K OHM 0.1% 1/5W 0805

На залиха: 268.528

$0.37240

RP73D2A887RBTDF

RP73D2A887RBTDF

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 887 OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 390.548

$0.25605

M55342E06B270GRWS

M55342E06B270GRWS

Vishay / Dale

RES SMD 270 OHM 2% 0.15W 0705

На залиха: 10.500

$10.47600

RN73R1JTTD1652B50

RN73R1JTTD1652B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 16.5K OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 1.096.491

$0.09120

CRCW2010165RFKEF

CRCW2010165RFKEF

Vishay / Dale

RES SMD 165 OHM 1% 3/4W 2010

На залиха: 2.754.820

$0.03630

M55342K03B340BRWS

M55342K03B340BRWS

Vishay / Dale

RES SMD 340K OHM 0.1% 1/5W 1005

На залиха: 10.357

$10.62000

CRCW0603487RFKEAHP

CRCW0603487RFKEAHP

Vishay / Dale

RES SMD 487 OHM 1% 1/3W 0603

На залиха: 4.955.401

$0.02018

WK73R1ETTP4750F

WK73R1ETTP4750F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 475 OHM 1% 1/3W 0402

На залиха: 4.140.786

$0.02415

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв