SMF2470KJT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
SMF2470KJT
Производителот
TE Connectivity AMP Connectors
Опис
RES SMD 470K OHM 5% 2W 2616
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
330
Единечната цена
$0.67000
Листови со податоци онлајн
SMF2470KJT PDF
 • серија:SMF, CGS
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:470 kOhms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):2W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Flame Retardant Coating, Safety
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-80°C ~ 280°C
 • пакет / куќиште:2616 (6740 Metric), J-Lead
 • добавувач уред пакет:SMD
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.264" L x 0.157" W (6.70mm x 4.00mm)
 • висина - седење (макс):0.152" (3.85mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RK73H2ATTD1271F

RK73H2ATTD1271F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.27K OHM 1% 1/4W 0805

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RN731JTTD7060B50

RN731JTTD7060B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 706 OHM 0.1% 1/16W 0603

На залиха: 1.299.545

$0.07695

RNCF0603DTE2R00

RNCF0603DTE2R00

Stackpole Electronics, Inc.

RES 2 OHM 0.5% 1/16W 0603

На залиха: 6.666.666

$0.01500

RN73R2ATTD1541C50

RN73R2ATTD1541C50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.54K OHM 0.25% 1/8W 0805

На залиха: 976.562

$0.10240

SG73S2BTTD1783F

SG73S2BTTD1783F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 178K OHM 1% 1/3W 1206

На залиха: 2.942.907

$0.03398

RK73H1ERTTP6810D

RK73H1ERTTP6810D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 681 OHM 0.50% 1/10W 0402

На залиха: 3.653.635

$0.02737

TNPW08054K12BHEA

TNPW08054K12BHEA

Vishay / Dale

RES 4.12K OHM 0.1% 1/5W 0805

На залиха: 469.924

$0.21280

RNCF0603DKE365R

RNCF0603DKE365R

Stackpole Electronics, Inc.

RES 365 OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 3.472.222

$0.02880

RT1210BRD0730R9L

RT1210BRD0730R9L

Yageo

RES SMD 30.9 OHM 0.1% 1/4W 1210

На залиха: 471.720

$0.21199

RN73C1J75KBTG

RN73C1J75KBTG

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 75K OHM 0.1% 1/16W 0603

На залиха: 65.476

$1.68000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв