RNCF0402DTC549R

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RNCF0402DTC549R
Производителот
Stackpole Electronics, Inc.
Опис
RES 549 OHM 0.5% 1/16W 0402
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.01400
Листови со податоци онлајн
RNCF0402DTC549R PDF
 • серија:RNCF
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:549 Ohms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.063W, 1/16W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • добавувач уред пакет:0402
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):0.014" (0.35mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RC0201JR-0747RL

RC0201JR-0747RL

Yageo

RES SMD 47 OHM 5% 1/20W 0201

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RN73R1JTTD4533F25

RN73R1JTTD4533F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 453K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.838.235

$0.05440

RM12F1872CT

RM12F1872CT

CAL-CHIP ELECTRONICS INC.

RES SMD 18.7K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 10.000.000

$0.01000

RMCF2010JT330K

RMCF2010JT330K

Stackpole Electronics, Inc.

RES 330K OHM 5% 3/4W 2010

На залиха: 454.545

$0.22000

RMCS1206FT8K66

RMCS1206FT8K66

Stackpole Electronics, Inc.

RES 8.66K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 6.393.861

$0.01564

CRCW12062M70FKEB

CRCW12062M70FKEB

Vishay / Dale

RES SMD 2.7M OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 10.718.113

$0.00933

RC0603F3483CS

RC0603F3483CS

Samsung Electro-Mechanics

RES 348K OHM 1% 1/20W 0201

На залиха: 13.736.263

$0.00728

M55342K06B115ARWS

M55342K06B115ARWS

Vishay / Dale

RES SMD 115 OHM 0.1% 0.15W 0705

На залиха: 10.500

$10.47600

RN73R2ATTD6262B50

RN73R2ATTD6262B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 62.6K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 976.562

$0.10240

RMCF2512FT140R

RMCF2512FT140R

Stackpole Electronics, Inc.

RES 140 OHM 1% 1W 2512

На залиха: 270.270

$0.37000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв