RK73H1ERTTP1623F

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RK73H1ERTTP1623F
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 162K OHM 1% 1/10W 0402
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.01491
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RK73-RT
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:162 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • добавувач уред пакет:0402
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):0.016" (0.40mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RCP2512W510RJEA

RCP2512W510RJEA

Vishay / Dale

RES SMD 510 OHM 5% 3.5W 2512

На залиха: 102.107

$1.07730

RN73H2ETTD4322B50

RN73H2ETTD4322B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 43.2K OHM 0.1% 1/4W 1210

На залиха: 370.370

$0.27000

PHP00805H1181BBT1

PHP00805H1181BBT1

Vishay

RES SMD 1.18K OHM 0.1% 5/8W 0805

На залиха: 156.445

$0.63920

TNPW08056K49BEEA

TNPW08056K49BEEA

Vishay / Dale

RES 6.49K OHM 0.1% 1/5W 0805

На залиха: 582.852

$0.17157

RCP0603W68R0GS6

RCP0603W68R0GS6

Vishay / Dale

RES SMD 68 OHM 2% 1.5W 0603

На залиха: 33.103

$3.62500

TNPU1206274RAZEN00

TNPU1206274RAZEN00

Vishay / Dale

RES SMD 274 OHM 0.05% 1/4W 1206

На залиха: 66.756

$1.64778

AT0805DRD07232KL

AT0805DRD07232KL

Yageo

RES SMD 232K OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 1.400.560

$0.07140

PHP00805E9422BBT1

PHP00805E9422BBT1

Vishay

RES SMD 94.2K OHM 0.1% 5/8W 0805

На залиха: 156.445

$0.63920

RP73D2B634RBTDF

RP73D2B634RBTDF

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 634 OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 308.851

$0.32378

ERJ-HP6F1071V

ERJ-HP6F1071V

Panasonic

RES 1.07K OHM 1% 1/2W 0805

На залиха: 2.498.750

$0.04002

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв