RN731JTTD3160B05

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN731JTTD3160B05
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 316 OHM 0.1% 1/16W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.50540
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Not For New Designs
 • отпор:316 Ohms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.063W, 1/16W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±5ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CRCW060327K0DKEAP

CRCW060327K0DKEAP

Vishay / Dale

RES SMD 27K OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 2.898.550

$0.03450

RCS0603100KFKEA

RCS0603100KFKEA

Vishay / Dale

RES SMD 100K OHM 1% 1/4W 0603

На залиха: 666.666

$0.15000

RCP2512W82R0JEA

RCP2512W82R0JEA

Vishay / Dale

RES SMD 82 OHM 5% 3.5W 2512

На залиха: 102.107

$1.07730

RK73H3ATTE13R0D

RK73H3ATTE13R0D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 13 OHM 0.5% 1W 2512

На залиха: 763.941

$0.13090

RT1210BRD0726K7L

RT1210BRD0726K7L

Yageo

RES SMD 26.7K OHM 0.1% 1/4W 1210

На залиха: 471.720

$0.21199

CRGV1206F715K

CRGV1206F715K

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 715K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 4.723.665

$0.02117

ESR10EZPJ103

ESR10EZPJ103

ROHM Semiconductor

RES SMD 10K OHM 5% 0.4W 0805

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RC0805FR-0711R5L

RC0805FR-0711R5L

Yageo

RES SMD 11.5 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RN73R1JTTD1580B50

RN73R1JTTD1580B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 158 OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 1.096.491

$0.09120

RN73R1JTTD64R9F100

RN73R1JTTD64R9F100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 64.9 OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.838.235

$0.05440

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв