CPF0603B2K21E1

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CPF0603B2K21E1
Производителот
TE Connectivity AMP Connectors
Опис
RES SMD 2.21KOHM 0.1% 1/16W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.11789
Листови со податоци онлајн
CPF0603B2K21E1 PDF
 • серија:CPF, Neohm
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:2.21 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.063W, 1/16W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RT1206CRD073R01L

RT1206CRD073R01L

Yageo

RES SMD 3.01 OHM 0.25% 1/4W 1206

На залиха: 635.202

$0.15743

RN73C2A63R4BTD

RN73C2A63R4BTD

TE Connectivity AMP Connectors

RES 63.4 OHM 0.1% 1/10W 0805

На залиха: 417.292

$0.23964

ERJ-1GNF2322C

ERJ-1GNF2322C

Panasonic

RES SMD 23.2K OHM 1% 1/20W 0201

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RCWE0612R220JKEA

RCWE0612R220JKEA

Vishay / Dale

RES 0.22 OHM 5% 1W 0612

На залиха: 571.428

$0.17500

RN73H1JTTD2261B25

RN73H1JTTD2261B25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 2.26K OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 992.063

$0.10080

RN73H2ATTD4021A10

RN73H2ATTD4021A10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 4.02K OHM 0.05% 1/8W 0805

На залиха: 254.874

$0.39235

CRCW08053R30FNEB

CRCW08053R30FNEB

Vishay / Dale

RES SMD 3.3 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 9.832.841

$0.01017

RN73H2BTTD2103C25

RN73H2BTTD2103C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 210K OHM 0.25% 1/4W 1206

На залиха: 595.415

$0.16795

RN73H2ETTD4932D10

RN73H2ETTD4932D10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 49.3K OHM 0.5% 1/4W 1210

На залиха: 417.972

$0.23925

RNCF0603BKE15R0

RNCF0603BKE15R0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 15 OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 1.508.295

$0.06630

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв