WSLP5931L3000FEA

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
WSLP5931L3000FEA
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES SMD 300 UOHM 1% 10W 5931
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$2.97000
Листови со податоци онлајн
WSLP5931L3000FEA PDF
 • серија:WSLP
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:300 µOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):10W
 • составот:Metal Element
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
 • температурен коефициент:±175ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 170°C
 • пакет / куќиште:Nonstandard
 • добавувач уред пакет:5931
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.591" L x 0.305" W (15.00mm x 7.75mm)
 • висина - седење (макс):0.020" (0.50mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73R1JTTD1020D25

RN73R1JTTD1020D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 102 OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 2.314.814

$0.04320

RN73R2ETTD4932C50

RN73R2ETTD4932C50

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 501.253

$0.19950

RT0603BRB07102RL

RT0603BRB07102RL

Yageo

RES SMD 102 OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 723.798

$0.13816

RS73F1JTTD3320B

RS73F1JTTD3320B

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 332 OHM 0.1% 1/5W 0603

На залиха: 1.130.071

$0.08849

TNPW0805825RBEEN

TNPW0805825RBEEN

Vishay / Dale

RES 825 OHM 0.1% 1/5W 0805

На залиха: 322.061

$0.31050

RN73H2ETTD8452A10

RN73H2ETTD8452A10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 84.5K OHM 0.05% 1/4W 1210

На залиха: 122.856

$0.81396

CRGH0603J2R4

CRGH0603J2R4

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 2.4 OHM 5% 1/5W 0603

На залиха: 15.503.875

$0.00645

RN73R2BTTD1692C25

RN73R2BTTD1692C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 16.9K OHM 0.25% 1/4W 1206

На залиха: 744.047

$0.13440

ERJ-1GEJ434C

ERJ-1GEJ434C

Panasonic

RES SMD 430K OHM 5% 1/20W 0201

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RC1206DR-0790K9L

RC1206DR-0790K9L

Yageo

RES SMD 90.9K OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 4.262.574

$0.02346

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв