SR731JTTD2R70F

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
SR731JTTD2R70F
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
CURRENT SENSE RESISTOR
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.07425
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:SR73
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:2.7 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.2W, 1/5W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±200ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73H2ETTD5050F50

RN73H2ETTD5050F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 505 OHM 1% 1/4W 1210

На залиха: 484.848

$0.20625

AC1210FR-07953RL

AC1210FR-07953RL

Yageo

RES SMD 953 OHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 2.844.141

$0.03516

ERJ-S06F2000V

ERJ-S06F2000V

Panasonic

RES SMD 200 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 4.140.786

$0.02415

M55342E06B5B11RWS

M55342E06B5B11RWS

Vishay / Dale

RES SMD 5.11KOHM 0.1% 0.15W 0805

На залиха: 10.500

$10.47600

TRR03EZPF3301

TRR03EZPF3301

ROHM Semiconductor

RES SMD 3.3K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 625.000

$0.16000

UBR0402B430FZTR\500

UBR0402B430FZTR\500

Elco (AVX)

0402, 43 OHM

На залиха: 39.285

$2.80000

RS73F2ATTD2432C

RS73F2ATTD2432C

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 24.3K OHM 0.25% 1/4W 0805

На залиха: 1.006.441

$0.09936

RMCF2512FT274K

RMCF2512FT274K

Stackpole Electronics, Inc.

RES 274K OHM 1% 1W 2512

На залиха: 270.270

$0.37000

WSL2512R1200FTA

WSL2512R1200FTA

Vishay / Dale

RES 0.12 OHM 1% 1W 2512

На залиха: 238.095

$0.42000

CR0805-FX-49R9ELF

CR0805-FX-49R9ELF

J.W. Miller / Bourns

RES SMD 49.9 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.000.000

$0.10000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв