RN73R2ETTD3740B25

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73R2ETTD3740B25
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.26600
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73R
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:374 Ohms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1210 (3225 Metric)
 • добавувач уред пакет:1210
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73H2ETTD3570F50

RN73H2ETTD3570F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 357 OHM 1% 1/4W 1210

На залиха: 484.848

$0.20625

Y14880R00130D0W

Y14880R00130D0W

VPG Foil

RES 0.0013 OHM 0.5% 3W 3637

На залиха: 22.626

$5.74560

RT0805FRD07649RL

RT0805FRD07649RL

Yageo

RES SMD 649 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 6.570.302

$0.01522

PHP00603E1021BST1

PHP00603E1021BST1

Vishay

RES SMD 1.02K OHM 0.1% 3/8W 0603

На залиха: 167.084

$0.59850

RP73D2A16R5BTDF

RP73D2A16R5BTDF

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 16.5 OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 390.548

$0.25605

RS73G1JTTD2673F

RS73G1JTTD2673F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 267K OHM 1% 1/5W 0603

На залиха: 1.906.941

$0.05244

CRCW040210K2DKEEP

CRCW040210K2DKEEP

Vishay / Dale

RES SMD 10.2KOHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 3.336.670

$0.02997

SG73P2ATTD36R0D

SG73P2ATTD36R0D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 36 OHM 0.5% 1/4W 0805

На залиха: 3.050.640

$0.03278

RN73H2ATTD9532B50

RN73H2ATTD9532B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 95.3K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 881.834

$0.11340

ERJ-6GEYJ302V

ERJ-6GEYJ302V

Panasonic

RES SMD 3K OHM 5% 1/8W 0805

На залиха: 1.000.000

$0.10000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв