RNCF1206BKE3K90

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RNCF1206BKE3K90
Производителот
Stackpole Electronics, Inc.
Опис
RES 3.9K OHM 0.1% 1/3W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.09744
Листови со податоци онлајн
RNCF1206BKE3K90 PDF
 • серија:RNCF
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:3.9 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.333W, 1/3W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
 • висина - седење (макс):0.026" (0.65mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73H2ATTD2491D10

RN73H2ATTD2491D10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 2.49K OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 542.740

$0.18425

RN73H2ETTD3572C50

RN73H2ETTD3572C50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 35.7K OHM 0.25% 1/4W 1210

На залиха: 415.593

$0.24062

CRCW06031K37FKTB

CRCW06031K37FKTB

Vishay / Dale

RES SMD 1.37K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 6.788.866

$0.01473

RGC1206FTC619K

RGC1206FTC619K

Stackpole Electronics, Inc.

RES 619K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 3.863.987

$0.02588

AT0402CRD0713R7L

AT0402CRD0713R7L

Yageo

RES SMD 13.7OHM 0.25% 1/16W 0402

На залиха: 1.165.637

$0.08579

RN73H2ATTD1132A10

RN73H2ATTD1132A10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 11.3K OHM 0.05% 1/8W 0805

На залиха: 254.874

$0.39235

RN73H2ATTD1422D50

RN73H2ATTD1422D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 14.2K OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 1.329.787

$0.07520

RN73H2ETTD2232C25

RN73H2ETTD2232C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 22.3K OHM 0.25% 1/4W 1210

На залиха: 338.237

$0.29565

RNCF0603DKE221R

RNCF0603DKE221R

Stackpole Electronics, Inc.

RES 221 OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 3.472.222

$0.02880

RN73H2ETTD55R6F25

RN73H2ETTD55R6F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 55.6 OHM 1% 1/4W 1210

На залиха: 484.848

$0.20625

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв