RT0402FRD0722R1L

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RT0402FRD0722R1L
Производителот
Yageo
Опис
RES SMD 22.1 OHM 1% 1/16W 0402
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.01575
Листови со податоци онлајн
RT0402FRD0722R1L PDF
 • серија:RT
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:22.1 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.063W, 1/16W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • добавувач уред пакет:0402
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):0.014" (0.35mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
HV732BTTD1913D

HV732BTTD1913D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 191K OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 934.055

$0.10706

ERJ-1TNF5230U

ERJ-1TNF5230U

Panasonic

RES SMD 523 OHM 1% 1W 2512

На залиха: 172.413

$0.58000

RT1206CRD074K32L

RT1206CRD074K32L

Yageo

RES SMD 4.32KOHM 0.25% 1/4W 1206

На залиха: 1.161.980

$0.08606

ERJ-1GEF3570C

ERJ-1GEF3570C

Panasonic

RES SMD 357 OHM 1% 1/20W 0201

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RMCF1210FT7M68

RMCF1210FT7M68

Stackpole Electronics, Inc.

RES 7.68M OHM 1% 1/3W 1210

На залиха: 5.268.703

$0.01898

ERJ-6GEYJ515V

ERJ-6GEYJ515V

Panasonic

RES SMD 5.1M OHM 5% 1/8W 0805

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RPC0603JT12K0

RPC0603JT12K0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 12K OHM 5% 1/10W 0603

На залиха: 4.460.303

$0.02242

RCP0505W22R0JEB

RCP0505W22R0JEB

Vishay / Dale

RES SMD 22 OHM 5% 1.4W 0505

На залиха: 102.997

$0.97090

AA0201FR-07160RL

AA0201FR-07160RL

Yageo

RES SMD 160 OHM 1% 1/20W 0201

На залиха: 5.913.660

$0.01691

RN73H2ATTD9532A05

RN73H2ATTD9532A05

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 95.3K OHM 0.05% 1/8W 0805

На залиха: 150.375

$0.66500

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв