RN731JTTD4750C25

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN731JTTD4750C25
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 475 OHM 0.25% 1/16W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.07695
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Not For New Designs
 • отпор:475 Ohms
 • толеранција:±0.25%
 • моќност (вати):0.063W, 1/16W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CHP2512K1302JNT

CHP2512K1302JNT

Vishay / Sfernice

RES SMD THICK FILM 2512

На залиха: 20.859

$6.23220

RN73H2BTTD3701C25

RN73H2BTTD3701C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 3.7K OHM 0.25% 1/4W 1206

На залиха: 595.415

$0.16795

PAT0805E4072BST1

PAT0805E4072BST1

Vishay

RES SMD 40.7K OHM 0.1% 1/5W 0805

На залиха: 322.061

$0.31050

RN73H2BTTD8452B50

RN73H2BTTD8452B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 84.5K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 595.415

$0.16795

AR0603FR-0730K1L

AR0603FR-0730K1L

Yageo

RES SMD 30.1K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.592.356

$0.06280

RNCF0402BTT5K11

RNCF0402BTT5K11

Stackpole Electronics, Inc.

RES 5.11K OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 578.368

$0.17290

RC0402F473CS

RC0402F473CS

Samsung Electro-Mechanics

RES 47K OHM 1% 1/32W 01005

На залиха: 3.238.341

$0.03088

RT0805WRD074K42L

RT0805WRD074K42L

Yageo

RES SMD 4.42KOHM 0.05% 1/8W 0805

На залиха: 435.729

$0.22950

RN731JTTD3363B50

RN731JTTD3363B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 336K OHM 0.1% 1/16W 0603

На залиха: 1.299.545

$0.07695

ERA-6AED133V

ERA-6AED133V

Panasonic

RES 13K OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 1.000.000

$0.10000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв