HRG3216P-2612-D-T1

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
HRG3216P-2612-D-T1
Производителот
Susumu
Опис
RES SMD 26.1K OHM 0.5% 1W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.31185
Листови со податоци онлајн
HRG3216P-2612-D-T1 PDF
 • серија:HRG
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:26.1 kOhms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):1W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.065" W (3.20mm x 1.65mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
SG73P2BTTD8063F

SG73P2BTTD8063F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 806K OHM 1% 1/3W 1206

На залиха: 2.942.907

$0.03398

SR732BTTDR169F

SR732BTTDR169F

KOA Speer Electronics, Inc.

CURRENT SENSE RESISTOR

На залиха: 884.564

$0.11305

RK73B1FRTTBL913G

RK73B1FRTTBL913G

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 91K OHM 2% 1/32W 1005

На залиха: 946.969

$0.10560

ERJ-1GNJ511C

ERJ-1GNJ511C

Panasonic

RES SMD 510 OHM 5% 1/20W 0201

На залиха: 1.000.000

$0.10000

SMM02070C1502FBP00

SMM02070C1502FBP00

Vishay / Beyschlag

RES SMD 15K OHM 1% 1W MELF

На залиха: 208.333

$0.48000

HRG3216P-2740-B-T1

HRG3216P-2740-B-T1

Susumu

RES SMD 274 OHM 0.1% 1W 1206

На залиха: 223.773

$0.44688

RP73D1J5K76BTG

RP73D1J5K76BTG

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 5.76KOHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 139.602

$0.71632

RN73H2BTTD9882C10

RN73H2BTTD9882C10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 98.8K OHM 0.25% 1/4W 1206

На залиха: 370.370

$0.27000

RT1206CRE071M15L

RT1206CRE071M15L

Yageo

RES SMD 1.15MOHM 0.25% 1/4W 1206

На залиха: 1.120.197

$0.08927

RN731JTTD2103C50

RN731JTTD2103C50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 210K OHM 0.25% 1/16W 0603

На залиха: 1.299.545

$0.07695

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв