RN731JTTD56R0B50

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN731JTTD56R0B50
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 56 OHM 0.1% 1/16W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.07695
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Not For New Designs
 • отпор:56 Ohms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.063W, 1/16W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RK73B1ETTP334G

RK73B1ETTP334G

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 330K OHM 2% 1/10W 0402

На залиха: 5.659.309

$0.01767

RT1210DRE0710RL

RT1210DRE0710RL

Yageo

RES SMD 10 OHM 0.5% 1/4W 1210

На залиха: 172.413

$0.58000

RN731JTTD20R3B50

RN731JTTD20R3B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 20.3 OHM 0.1% 1/16W 0603

На залиха: 1.299.545

$0.07695

TNPW0402487RBETD

TNPW0402487RBETD

Vishay / Dale

RES 487 OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 391.604

$0.25536

Y16361K14600T0R

Y16361K14600T0R

VPG Foil

RES SMD 1.146K OHM 1/10W 0603

На залиха: 23.782

$5.46630

SG73S1ETTP47R5F

SG73S1ETTP47R5F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 47.5 OHM 1% 1/8W 0402

На залиха: 5.913.660

$0.01691

RN731JTTD1352C25

RN731JTTD1352C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 13.5K OHM 0.25% 1/16W 0603

На залиха: 1.299.545

$0.07695

RN73H2BTTD6123D100

RN73H2BTTD6123D100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 612K OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 871.080

$0.11480

RN73H1JTTD3700C10

RN73H1JTTD3700C10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 370 OHM 0.25% 1/10W 0603

На залиха: 346.140

$0.28890

ERJ-PA3D2320V

ERJ-PA3D2320V

Panasonic

RES SMD 232 OHM 0.5% 1/4W 0603

На залиха: 4.741.583

$0.02109

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв