RN73H1JTTD1580F10

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73H1JTTD1580F10
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 158 OHM 1% 1/10W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.12180
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73H
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:158 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±10ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RT1206DRD0730R9L

RT1206DRD0730R9L

Yageo

RES SMD 30.9 OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 3.003.003

$0.03330

ERJ-S06F1100V

ERJ-S06F1100V

Panasonic

RES SMD 110 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 4.140.786

$0.02415

RS73F2ATTD4121F

RS73F2ATTD4121F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 4.12K OHM 1% 1/4W 0805

На залиха: 1.564.700

$0.06391

RN73H2ETTD9202D50

RN73H2ETTD9202D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 92K OHM 0.5% 1/4W 1210

На залиха: 472.255

$0.21175

RN73C2A34RBTDF

RN73C2A34RBTDF

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 34 OHM 0.1% 1/10W 0805

На залиха: 280.497

$0.35651

RNCF0402BTE68R1

RNCF0402BTE68R1

Stackpole Electronics, Inc.

RES 68.1 OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 2.450.980

$0.04080

RNCF1206BTE7R15

RNCF1206BTE7R15

Stackpole Electronics, Inc.

RES 7.15 OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 1.410.835

$0.07088

RS73F2ATTD68R0D

RS73F2ATTD68R0D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 68 OHM 0.5% 1/4W 0805

На залиха: 1.564.700

$0.06391

ERJ-8ENF97R6V

ERJ-8ENF97R6V

Panasonic

RES SMD 97.6 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RT1210WRB07221RL

RT1210WRB07221RL

Yageo

RES SMD 221 OHM 0.05% 1/4W 1210

На залиха: 133.116

$0.75122

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв