CRCW121022K1FKEA

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CRCW121022K1FKEA
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES SMD 22.1K OHM 1% 1/2W 1210
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
3412
Единечната цена
$0.22000
Листови со податоци онлајн
CRCW121022K1FKEA PDF
 • серија:CRCW
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:22.1 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.5W, 1/2W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1210 (3225 Metric)
 • добавувач уред пакет:1210
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
 • висина - седење (макс):0.024" (0.60mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RCS040256K2FKED

RCS040256K2FKED

Vishay / Dale

RES SMD 56.2K OHM 1% 1/5W 0402

На залиха: 833.333

$0.12000

CRCW2512300KFKEGHP

CRCW2512300KFKEGHP

Vishay / Dale

RES SMD 300K OHM 1% 1.5W 2512

На залиха: 447.807

$0.22331

ERJ-H2CF1R74X

ERJ-H2CF1R74X

Panasonic

RES 1.74 OHM 1% 1/10W 0402

На залиха: 2.665.955

$0.03751

RCS080522K0JNEA

RCS080522K0JNEA

Vishay / Dale

RES SMD 22K OHM 5% 0.4W 0805

На залиха: 588.235

$0.17000

RMCF1206JTR500

RMCF1206JTR500

Stackpole Electronics, Inc.

RES 0.5 OHM 5% 1/4W 1206

На залиха: 2.034.174

$0.04916

RCP0603W430RJEC

RCP0603W430RJEC

Vishay / Dale

RES SMD 430 OHM 5% 1.5W 0603

На залиха: 79.710

$1.38000

AT0805CRD07590KL

AT0805CRD07590KL

Yageo

RES SMD 590K OHM 0.25% 1/8W 0805

На залиха: 929.022

$0.10764

RN73H1JTTD9651F100

RN73H1JTTD9651F100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 9.65K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.524.390

$0.06560

352212RFT

352212RFT

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 12 OHM 1% 3W 2512

На залиха: 104.166

$0.96000

RCP1206B36R0JS3

RCP1206B36R0JS3

Vishay / Dale

RES SMD 36 OHM 5% 2.4W 1206

На залиха: 141.864

$0.70490

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв