RN73R2ATTD3610B10

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73R2ATTD3610B10
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 361 OHM 0.1% 1/8W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.29700
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73R
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:361 Ohms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±10ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.024" (0.60mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73H2BTTD69R0A25

RN73H2BTTD69R0A25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 69 OHM 0.05% 1/4W 1206

На залиха: 329.218

$0.30375

RT2010DKE071K43L

RT2010DKE071K43L

Yageo

RES SMD 1.43K OHM 0.5% 1/2W 2010

На залиха: 409.165

$0.24440

RMCP2010FT24K9

RMCP2010FT24K9

Stackpole Electronics, Inc.

RES 24.9K OHM 1% 1W 2010

На залиха: 1.159.420

$0.08625

CRCW120663K4FKEBC

CRCW120663K4FKEBC

Vishay / Dale

RES 63.4K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 12.180.267

$0.00821

SG73P1ETTP8250F

SG73P1ETTP8250F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 825 OHM 1% 1/8W 0402

На залиха: 5.913.660

$0.01691

RT1206BRD079KL

RT1206BRD079KL

Yageo

RES SMD 9K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 1.066.211

$0.09379

RT0805WRC07115RL

RT0805WRC07115RL

Yageo

RES SMD 115 OHM 0.05% 1/8W 0805

На залиха: 290.461

$0.34428

ERJ-H3EF36R0V

ERJ-H3EF36R0V

Panasonic

RES 36 OHM 1% 1/6W 0603

На залиха: 4.086.636

$0.02447

RT0805WRE0782K5L

RT0805WRE0782K5L

Yageo

RES SMD 82.5KOHM 0.05% 1/8W 0805

На залиха: 490.172

$0.20401

RNCF0402DKE56K2

RNCF0402DKE56K2

Stackpole Electronics, Inc.

RES 56.2K OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 4.273.504

$0.02340

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв