RT0603BRC078R25L

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RT0603BRC078R25L
Производителот
Yageo
Опис
RES SMD 8.25 OHM 0.1% 1/10W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.17813
Листови со податоци онлајн
RT0603BRC078R25L PDF
 • серија:RT
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:8.25 Ohms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±15ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RNCF1206TKY18K2

RNCF1206TKY18K2

Stackpole Electronics, Inc.

RES 18.2K OHM 0.01% 1/4W 1206

На залиха: 115.673

$0.86450

CR022261F

CR022261F

Meritek

RES SMD 2.26K OHM 1% 3/4W 2010

На залиха: 3.514.938

$0.02845

RNCF0603DTE107K

RNCF0603DTE107K

Stackpole Electronics, Inc.

RES 107K OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 769.230

$0.13000

RN73H2BTTD2872C10

RN73H2BTTD2872C10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 28.7K OHM 0.25% 1/4W 1206

На залиха: 370.370

$0.27000

RN73H1ETTP44R2D50

RN73H1ETTP44R2D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 44.2 OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 1.275.510

$0.07840

D55342E07B10B4RWS

D55342E07B10B4RWS

Vishay / Dale

RES SMD 10.4K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 15.873

$9.45000

PAT0603E2942BST1

PAT0603E2942BST1

Vishay

RES SMD 29.4KOHM 0.1% 0.15W 0603

На залиха: 336.700

$0.29700

RK73G2ATTD4641D

RK73G2ATTD4641D

KOA Speer Electronics, Inc.

THICKFILM RESISTOR 0805

На залиха: 2.898.550

$0.03450

RN73R2ATTD3921C25

RN73R2ATTD3921C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 3.92K OHM 0.25% 1/8W 0805

На залиха: 976.562

$0.10240

TNPW120686R6BYEA

TNPW120686R6BYEA

Vishay / Dale

RES 86.6 OHM 0.1% 2/5W 1206

На залиха: 300.751

$0.33250

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв