RN73H1ETTP73R2B50

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73H1ETTP73R2B50
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 73.2 OHM 0.1% 1/16W 0402
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.10500
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73H
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:73.2 Ohms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.063W, 1/16W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • добавувач уред пакет:0402
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):0.016" (0.40mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CRCW0805127KFKEB

CRCW0805127KFKEB

Vishay / Dale

RES SMD 127K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 13.440.860

$0.00744

WK73R2BTTD3002F

WK73R2BTTD3002F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 30K OHM 1% 3/4W 1206

На залиха: 2.070.393

$0.04830

CRCW121833K2FKEK

CRCW121833K2FKEK

Vishay / Dale

RES SMD 33.2K OHM 1% 1W 1218

На залиха: 920.132

$0.10868

TNPW080511K8BEEN

TNPW080511K8BEEN

Vishay / Dale

RES 11.8K OHM 0.1% 1/5W 0805

На залиха: 322.061

$0.31050

WK73S2HTTER825F

WK73S2HTTER825F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 825M OHM 1% 1W 2010

На залиха: 805.152

$0.12420

RN73H2ATTD2373F25

RN73H2ATTD2373F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 237K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.329.787

$0.07520

RK73G2BTTD1431F

RK73G2BTTD1431F

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THICK FILM 1206

На залиха: 2.898.550

$0.03450

ERJ-P06D1270V

ERJ-P06D1270V

Panasonic

RES SMD 127 OHM 0.5% 1/2W 0805

На залиха: 2.805.836

$0.03564

RT0603BRD0782K5L

RT0603BRD0782K5L

Yageo

RES SMD 82.5KOHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 312.500

$0.32000

PHP00805E8980BST1

PHP00805E8980BST1

Vishay

RES SMD 898 OHM 0.1% 5/8W 0805

На залиха: 156.445

$0.63920

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв