RMCF2512JT7K50

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RMCF2512JT7K50
Производителот
Stackpole Electronics, Inc.
Опис
RES 7.5K OHM 5% 1W 2512
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.30000
Листови со податоци онлајн
RMCF2512JT7K50 PDF
 • серија:RMCF
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:7.5 kOhms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):1W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±200ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:2512 (6432 Metric)
 • добавувач уред пакет:2512
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CPF0603F28R7C1

CPF0603F28R7C1

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 28.7 OHM 1% 1/16W 0603

На залиха: 4.244.482

$0.02356

P0402Y4990PBT

P0402Y4990PBT

Vishay / Sfernice

P 0402 Y 4990 P B TR

На залиха: 17.499

$8.00030

RN73H1JTTD3323F100

RN73H1JTTD3323F100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 332K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.524.390

$0.06560

RS73F2BTTD78R7C

RS73F2BTTD78R7C

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 78.7 OHM 0.25% 1/3W 1206

На залиха: 681.059

$0.14683

CRCW08055K11FHEAP

CRCW08055K11FHEAP

Vishay / Dale

RES SMD 5.11K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 2.898.550

$0.03450

PRG3216P-86R6-B-T5

PRG3216P-86R6-B-T5

Susumu

RES SMD 86.6 OHM 1W 1206 WIDE

На залиха: 430.941

$0.23205

AA0603FR-072R2L

AA0603FR-072R2L

Yageo

RES SMD 2.2 OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 9.115.770

$0.01097

WSL0603R0220FEA

WSL0603R0220FEA

Vishay / Dale

RES 0.022 OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 125.000

$0.80000

TNPW120627K4DEEA

TNPW120627K4DEEA

Vishay / Dale

RES 27.4K OHM 0.5% 2/5W 1206

На залиха: 501.253

$0.19950

RN73H1ETTP73R2B50

RN73H1ETTP73R2B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 73.2 OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 952.380

$0.10500

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв