MCS04020D2402BE100

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
MCS04020D2402BE100
Производителот
Vishay / Beyschlag
Опис
RES SMD 24K OHM 0.1% 1/16W 0402
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.16656
Листови со податоци онлајн
MCS04020D2402BE100 PDF
 • серија:MCS - Precision
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:24 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.063W, 1/16W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • добавувач уред пакет:0402
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):0.015" (0.37mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CPF0805B8R06E

CPF0805B8R06E

TE Connectivity AMP Connectors

RES 8.06 OHM 0.1% 1/10W 0805

На залиха: 945.358

$0.10578

M55342K04B2B00RWS

M55342K04B2B00RWS

Vishay / Dale

RES SMD 2K OHM 0.1% 0.15W 1505

На залиха: 9.638

$11.41200

RNCF0402BTC1K15

RNCF0402BTC1K15

Stackpole Electronics, Inc.

RES 1.15K OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 2.597.402

$0.03850

RCP1206W750RJS2

RCP1206W750RJS2

Vishay / Dale

RES SMD 750 OHM 5% 2.4W 1206

На залиха: 74.829

$1.47000

RCP0505B910RGEC

RCP0505B910RGEC

Vishay / Dale

RES SMD 910 OHM 2% 1.4W 0505

На залиха: 72.944

$1.50800

ERJ-H3QD1R87V

ERJ-H3QD1R87V

Panasonic

RES 1.87 OHM 0.5% 1/4W 0603

На залиха: 1.285.677

$0.07778

RN73R1JTTD1671D50

RN73R1JTTD1671D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.67K OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 1.838.235

$0.05440

CRGH0805F931K

CRGH0805F931K

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 931K OHM 1% 1/3W 0805

На залиха: 7.468.259

$0.01339

CSRN2512JT12L0

CSRN2512JT12L0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 0.012 OHM 5% 2W 2512

На залиха: 746.268

$0.13400

SG73P2ETTD5760F

SG73P2ETTD5760F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 576 OHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 1.743.375

$0.05736

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв