RN73H2ATTD1960A25

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73H2ATTD1960A25
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 196 OHM 0.05% 1/8W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.30375
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73H
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:196 Ohms
 • толеранција:±0.05%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.024" (0.60mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RC0402DR-0728KL

RC0402DR-0728KL

Yageo

RES SMD 28K OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 13.793.103

$0.00725

RN73R2BTTD9652B25

RN73R2BTTD9652B25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 96.5K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 892.857

$0.11200

RC1206FR-073M92L

RC1206FR-073M92L

Yageo

RES SMD 3.92M OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RN73R2ATTD5830D50

RN73R2ATTD5830D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 583 OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 1.508.295

$0.06630

ERJ-2BSFR16X

ERJ-2BSFR16X

Panasonic

RES 0.16 OHM 1% 1/6W 0402

На залиха: 222.222

$0.45000

RN73H1JTTD4301F10

RN73H1JTTD4301F10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 4.3K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 821.018

$0.12180

SMF511KJT

SMF511KJT

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 11K OHM 5% 5W 5329

На залиха: 107.526

$0.93000

ERJ-P14J474U

ERJ-P14J474U

Panasonic

RES SMD 470K OHM 5% 1/2W 1210

На залиха: 344.827

$0.29000

CR0805-8W-5601FT

CR0805-8W-5601FT

Venkel LTD

RES 5.6K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 18.903.591

$0.00529

RK73B2ARTTD121G

RK73B2ARTTD121G

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 120 OHM 2% 1/4W 0805

На залиха: 3.716.090

$0.02691

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв