RN73H1JTTD10R2F50

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73H1JTTD10R2F50
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 10.2 OHM 1% 1/10W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.06560
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73H
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:10.2 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
WK73R2BTTD5900D

WK73R2BTTD5900D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 590 OHM 0.5% 1W 1206

На залиха: 1.238.696

$0.08073

RN73H2ATTD1050D100

RN73H2ATTD1050D100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 105 OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 1.329.787

$0.07520

RN73H2BTTD6492B50

RN73H2BTTD6492B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 64.9K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 595.415

$0.16795

SG73S2ATTD4873F

SG73S2ATTD4873F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 487K OHM 1% 1/4W 0805

На залиха: 4.638.218

$0.02156

RN73R2ETTD1742D100

RN73R2ETTD1742D100

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 582.852

$0.17157

CRCW1210768KFKEAHP

CRCW1210768KFKEAHP

Vishay / Dale

RES SMD 768K OHM 1% 3/4W 1210

На залиха: 1.238.696

$0.08073

RN73H2ETTD2401A10

RN73H2ETTD2401A10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 2.4K OHM 0.05% 1/4W 1210

На залиха: 122.856

$0.81396

RS73G2BTTD1654D

RS73G2BTTD1654D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.65M OHM 0.5% 1/3W 1206

На залиха: 990.982

$0.10091

WK73S3ATTER931F

WK73S3ATTER931F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 931M OHM 1% 1.5W 2512

На залиха: 502.916

$0.19884

RN73H2ATTD3920F50

RN73H2ATTD3920F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 392 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.329.787

$0.07520

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв