ERA-2APB1271X

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ERA-2APB1271X
Производителот
Panasonic
Опис
RES SMD 1.27KOHM 0.1% 1/16W 0402
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
326
Единечната цена
$0.64000
Листови со податоци онлајн
ERA-2APB1271X PDF
 • серија:ERA-2A
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:1.27 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.063W, 1/16W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±15ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • добавувач уред пакет:0402
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):0.016" (0.40mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73R2ATTD5053D50

RN73R2ATTD5053D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 505K OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 1.508.295

$0.06630

SG73P1JTTD76R8D

SG73P1JTTD76R8D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 76.8 OHM 0.5% 1/3W 0603

На залиха: 3.220.611

$0.03105

RNCF0805BKT16K2

RNCF0805BKT16K2

Stackpole Electronics, Inc.

RES 16.2K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 600.384

$0.16656

ERJ-HP6D1331V

ERJ-HP6D1331V

Panasonic

RES 1.33K OHM 0.5% 1/2W 0805

На залиха: 2.014.098

$0.04965

AT0805DRE0716R2L

AT0805DRE0716R2L

Yageo

RES SMD 16.2 OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 1.040.149

$0.09614

RC1210FR-0752K3L

RC1210FR-0752K3L

Yageo

RES SMD 52.3K OHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 5.125.576

$0.01951

RC1218FK-076R81L

RC1218FK-076R81L

Yageo

RES SMD 6.81 OHM 1W 1812 WIDE

На залиха: 574.778

$0.17398

CRCW121833R0JNTK

CRCW121833R0JNTK

Vishay / Dale

RES SMD 33 OHM 5% 1W 1218

На залиха: 813.272

$0.12296

TNPW04025K97BEED

TNPW04025K97BEED

Vishay / Dale

RES 5.97K OHM 0.1% 1/10W 0402

На залиха: 178.571

$0.56000

RN73H1JTTD4482D10

RN73H1JTTD4482D10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 44.8K OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 643.252

$0.15546

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв