TNPW060314K3FETA

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
TNPW060314K3FETA
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 14.3K OHM 1% 1/10W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.06750
Листови со податоци онлајн
TNPW060314K3FETA PDF
 • серија:TNPW
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:14.3 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Military
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RG2012P-8450-W-T5

RG2012P-8450-W-T5

Susumu

RES SMD 845 OHM 0.05% 1/8W 0805

На залиха: 550.842

$0.18154

WSL2512R2500FEK

WSL2512R2500FEK

Vishay / Dale

RES 0.25 OHM 1% 1W 2512

На залиха: 132.275

$0.75600

CRCW0603150RJNTC

CRCW0603150RJNTC

Vishay / Dale

RES SMD 150 OHM 5% 1/10W 0603

На залиха: 8.635.578

$0.01158

CR0805-8W-1745FT

CR0805-8W-1745FT

Venkel LTD

RES 17.4M OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 3.692.762

$0.02708

SG73S1ETTP511J

SG73S1ETTP511J

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 510 OHM 5% 1/8W 0402

На залиха: 6.211.180

$0.01610

RN73H1JTTD1061A25

RN73H1JTTD1061A25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.06K OHM 0.05% 1/10W 0603

На залиха: 329.218

$0.30375

RT1206DRE077K32L

RT1206DRE077K32L

Yageo

RES SMD 7.32K OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 3.703.703

$0.02700

RL2512FK-070R08L

RL2512FK-070R08L

Yageo

RES 0.08 OHM 1% 1W 2512

На залиха: 841.255

$0.11887

RCP1206W360RGED

RCP1206W360RGED

Vishay / Dale

RES SMD 360 OHM 2% 2.4W 1206

На залиха: 33.103

$3.62500

RNCF1206BKE22R1

RNCF1206BKE22R1

Stackpole Electronics, Inc.

RES 22.1 OHM 0.1% 1/3W 1206

На залиха: 1.026.272

$0.09744

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв