RT0402CRD077R15L

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RT0402CRD077R15L
Производителот
Yageo
Опис
RES SMD 7.15OHM 0.25% 1/16W 0402
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.04657
Листови со податоци онлајн
RT0402CRD077R15L PDF
 • серија:RT
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:7.15 Ohms
 • толеранција:±0.25%
 • моќност (вати):0.063W, 1/16W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • добавувач уред пакет:0402
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):0.014" (0.35mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RK73H1ERTTP3601F

RK73H1ERTTP3601F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 3.6K OHM 1% 1/10W 0402

На залиха: 6.706.908

$0.01491

PHP00805E92R0BBT1

PHP00805E92R0BBT1

Vishay

RES SMD 92 OHM 0.1% 5/8W 0805

На залиха: 156.445

$0.63920

RT0805WRB079K1L

RT0805WRB079K1L

Yageo

RES SMD 9.1K OHM 0.05% 1/8W 0805

На залиха: 154.223

$0.64841

RN73R2BTTD1242F25

RN73R2BTTD1242F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 12.4K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 961.538

$0.10400

RN73H1ETTP9881F25

RN73H1ETTP9881F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 9.88K OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 1.275.510

$0.07840

RT1206DRE0745R3L

RT1206DRE0745R3L

Yageo

RES SMD 45.3 OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 3.703.703

$0.02700

AT0805DRE074K22L

AT0805DRE074K22L

Yageo

RES SMD 4.22K OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 1.040.149

$0.09614

CRCW1206562RFKEB

CRCW1206562RFKEB

Vishay / Dale

RES SMD 562 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 10.718.113

$0.00933

TNPW080528K0DETA

TNPW080528K0DETA

Vishay / Dale

RES 28K OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 1.481.481

$0.06750

CRCW12102R00FKEAHP

CRCW12102R00FKEAHP

Vishay / Dale

RES SMD 2 OHM 1% 3/4W 1210

На залиха: 151.515

$0.66000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв