RT0805WRD0730RL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RT0805WRD0730RL
Производителот
Yageo
Опис
RES SMD 30 OHM 0.05% 1/8W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.22950
Листови со податоци онлајн
RT0805WRD0730RL PDF
 • серија:RT
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:30 Ohms
 • толеранција:±0.05%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.024" (0.60mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN731JTTD4020F25

RN731JTTD4020F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 402 OHM 1% 1/16W 0603

На залиха: 2.192.982

$0.04560

WSR3R0100FEA

WSR3R0100FEA

Vishay / Dale

RES 0.01 OHM 1% 3W 4527

На залиха: 76.923

$1.43000

ERJ-U02D1502X

ERJ-U02D1502X

Panasonic

0402 ANTI-SULFUR RES. , 0.5%, 15

На залиха: 6.493.506

$0.01540

MCR25JZHF4221

MCR25JZHF4221

ROHM Semiconductor

RES SMD 4.22K OHM 1% 1/4W 1210

На залиха: 769.230

$0.13000

WK73R2ATTD6342F

WK73R2ATTD6342F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 63.4K OHM 1% 3/4W 0805

На залиха: 2.760.905

$0.03622

RN73H2BTTD2372D100

RN73H2BTTD2372D100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 23.7K OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 871.080

$0.11480

ERJ-P03J510V

ERJ-P03J510V

Panasonic

RES SMD 51 OHM 5% 1/5W 0603

На залиха: 384.615

$0.26000

HV73V2BTTD2403D

HV73V2BTTD2403D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 240K OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 817.260

$0.12236

ERJ-6ENF73R2V

ERJ-6ENF73R2V

Panasonic

RES SMD 73.2 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.000.000

$0.10000

MCR50JZHJ114

MCR50JZHJ114

ROHM Semiconductor

RES SMD 110K OHM 5% 1/2W 2010

На залиха: 833.333

$0.12000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв