TNPW040224R3DHED

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
TNPW040224R3DHED
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 24.3 OHM 0.5% 1/10W 0402
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.04760
Листови со податоци онлајн
TNPW040224R3DHED PDF
 • серија:TNPW e3
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:24.3 Ohms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • добавувач уред пакет:0402
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):0.016" (0.40mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
SG73S2ETTD2432D

SG73S2ETTD2432D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 24.3K OHM 0.5% 1/2W 1210

На залиха: 1.564.700

$0.06391

RN73R2BTTD5831F100

RN73R2BTTD5831F100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 5.83K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 961.538

$0.10400

RT1206DRD07887RL

RT1206DRD07887RL

Yageo

RES SMD 887 OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 3.003.003

$0.03330

MCA1206MC1402FP500

MCA1206MC1402FP500

Vishay / Beyschlag

RES 14K OHM 1% 2/5W 1206

На залиха: 1.124.353

$0.08894

CR1210-2W-183JT

CR1210-2W-183JT

Venkel LTD

RES 18K OHM 5% 1/2W 1210

На залиха: 4.847.309

$0.02063

RNCF1206DTE73K2

RNCF1206DTE73K2

Stackpole Electronics, Inc.

RES 73.2K OHM 0.5% 1/3W 1206

На залиха: 2.539.360

$0.03938

RN73R2BTTD3792F50

RN73R2BTTD3792F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 37.9K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 961.538

$0.10400

RC0603JR-0782RL

RC0603JR-0782RL

Yageo

RES SMD 82 OHM 5% 1/10W 0603

На залиха: 1.000.000

$0.10000

WG732HTTE181K

WG732HTTE181K

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 180 OHM 10% 1.5W 2010

На залиха: 1.212.121

$0.08250

RN73H2BTTD1090A10

RN73H2BTTD1090A10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 109 OHM 0.05% 1/4W 1206

На залиха: 200.501

$0.49875

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв