RN73R2ETTD1352D25

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73R2ETTD1352D25
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.16625
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73R
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:13.5 kOhms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1210 (3225 Metric)
 • добавувач уред пакет:1210
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CRCW04023M30FKTD

CRCW04023M30FKTD

Vishay / Dale

RES SMD 3.3M OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 6.788.866

$0.01473

RK73G1ETTP5602F

RK73G1ETTP5602F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 56K OHM 1% 1/10W 0402

На залиха: 2.525.252

$0.03960

CRCW0805287KFKEA

CRCW0805287KFKEA

Vishay / Dale

RES SMD 287K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.000.000

$0.10000

CRCW0805825KFKTB

CRCW0805825KFKTB

Vishay / Dale

RES SMD 825K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 6.321.112

$0.01582

RN73R2BTTD1090C10

RN73R2BTTD1090C10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 109 OHM 0.25% 1/4W 1206

На залиха: 454.545

$0.22000

WK73S2HTTE2R2J

WK73S2HTTE2R2J

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 2.2 OHM 5% 1W 2010

На залиха: 1.159.420

$0.08625

D55342E07B22B1RWS

D55342E07B22B1RWS

Vishay / Dale

RES SMD 22.1K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 15.873

$9.45000

RCP0603B1K50GS3

RCP0603B1K50GS3

Vishay / Dale

RES SMD 1.5K OHM 2% 1.5W 0603

На залиха: 117.481

$0.85120

TNPW040224R3DHED

TNPW040224R3DHED

Vishay / Dale

RES 24.3 OHM 0.5% 1/10W 0402

На залиха: 2.100.840

$0.04760

SG73S2ETTD2432D

SG73S2ETTD2432D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 24.3K OHM 0.5% 1/2W 1210

На залиха: 1.564.700

$0.06391

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв