RCL12251K10FKEG

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RCL12251K10FKEG
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES SMD 1.1K OHM 2W 2512 WIDE
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.20343
Листови со податоци онлајн
RCL12251K10FKEG PDF
 • серија:RCL
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:1.1 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):2W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:Wide 2512 (6432 Metric), 1225
 • добавувач уред пакет:1225
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.248" W (3.20mm x 6.30mm)
 • висина - седење (макс):0.031" (0.80mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN06B4531CT5-25

RN06B4531CT5-25

CAL-CHIP ELECTRONICS INC.

RES 4.53K OHM 0.1% 1/16W 0603

На залиха: 3.333.333

$0.03000

RN73H2ATTD7682C50

RN73H2ATTD7682C50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 76.8K OHM 0.25% 1/8W 0805

На залиха: 881.834

$0.11340

RN73R1JTTD1021F10

RN73R1JTTD1021F10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.02K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 905.797

$0.11040

SM2615FT13R0

SM2615FT13R0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 13 OHM 1% 1W 2615

На залиха: 234.962

$0.42560

RMCS1206FT147R

RMCS1206FT147R

Stackpole Electronics, Inc.

RES 147 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 6.393.861

$0.01564

ERJ-HP6F8R87V

ERJ-HP6F8R87V

Panasonic

RES 8.87 OHM 1% 1/2W 0805

На залиха: 2.498.750

$0.04002

RN73R2BTTD24R0F50

RN73R2BTTD24R0F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 24 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 961.538

$0.10400

RN73H1JTTD3900D100

RN73H1JTTD3900D100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 390 OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 1.524.390

$0.06560

35603K6FT

35603K6FT

TE Connectivity AMP Connectors

RES 3560 3K6 1%

На залиха: 54.187

$2.03000

SDR03EZPJ430

SDR03EZPJ430

ROHM Semiconductor

RES SMD 43 OHM 5% 0.3W 0603

На залиха: 1.000.000

$0.10000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв