PTN1206E2053BST1

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
PTN1206E2053BST1
Производителот
Vishay
Опис
RES SMD 205K OHM 0.1% 0.4W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.58520
Листови со податоци онлајн
PTN1206E2053BST1 PDF
 • серија:PTN
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:205 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.4W, 2/5W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Moisture Resistant, Non-Inductive
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.033" (0.84mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
ERA-3AED752V

ERA-3AED752V

Panasonic

RES SMD 7.5K OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 1.000.000

$0.10000

SG73S2BTTD3R48F

SG73S2BTTD3R48F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 3.48 OHM 1% 1/3W 1206

На залиха: 2.942.907

$0.03398

RT1206CRD071M5L

RT1206CRD071M5L

Yageo

RES SMD 1.5M OHM 0.25% 1/4W 1206

На залиха: 871.307

$0.11477

M55342K06B9B10CWS

M55342K06B9B10CWS

Vishay / Dale

RES SMD 9.1K OHM 0.1% 0.15W 0705

На залиха: 10.500

$10.47600

RN73R1ETTP3651D25

RN73R1ETTP3651D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 3.65K OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 1.897.533

$0.05270

AF2010JK-0782RL

AF2010JK-0782RL

Yageo

RES SMD 82 OHM 5% 3/4W 2010

На залиха: 1.168.497

$0.08558

RN73H2ETTD10R7F25

RN73H2ETTD10R7F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 10.7 OHM 1% 1/4W 1210

На залиха: 484.848

$0.20625

RN73R2BTTD5052A10

RN73R2BTTD5052A10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 50.5K OHM 0.05% 1/4W 1206

На залиха: 250.626

$0.39900

RS73F2BTTD1622C

RS73F2BTTD1622C

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 16.2K OHM 0.25% 1/3W 1206

На залиха: 681.059

$0.14683

ERJ-H2RF3001X

ERJ-H2RF3001X

Panasonic

RES 3K OHM 1% 1/10W 0402

На залиха: 3.469.812

$0.02882

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв