RCL06121R62FKEA

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RCL06121R62FKEA
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES SMD 1.62 OHM 3/4W 1206 WIDE
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.05037
Листови со податоци онлајн
RCL06121R62FKEA PDF
 • серија:RCL
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:1.62 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.75W, 3/4W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:Wide 1206 (3216 Metric), 0612
 • добавувач уред пакет:0612
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
 • висина - седење (макс):0.026" (0.65mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
TNPW120611R0BEEN

TNPW120611R0BEEN

Vishay / Dale

RES 11 OHM 0.1% 2/5W 1206

На залиха: 322.061

$0.31050

TNPW12061K00DHTA

TNPW12061K00DHTA

Vishay / Dale

RES 1K OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 417.710

$0.23940

D55342E07B17B4RWI

D55342E07B17B4RWI

Vishay / Dale

RES SMD 17.4K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 9.700

$11.34000

PLT0603Z2551LBTS

PLT0603Z2551LBTS

Vishay

RES SMD 2.55K OHM 0.15W 0603

На залиха: 20.833

$6.24000

ERJ-S08F1690V

ERJ-S08F1690V

Panasonic

RES SMD 169 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 2.747.252

$0.03640

RM14F1001CT

RM14F1001CT

CAL-CHIP ELECTRONICS INC.

RES SMD 1K OHM 1% 1/3W 1210

На залиха: 5.000.000

$0.02000

RK73H2BTTD26R1F

RK73H2BTTD26R1F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 26.1 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 1.000.000

$0.10000

AA1210FR-0782KL

AA1210FR-0782KL

Yageo

RES SMD 82K OHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 2.612.330

$0.03828

RN731JTTD9880B05

RN731JTTD9880B05

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 988 OHM 0.1% 1/16W 0603

На залиха: 197.863

$0.50540

RN73H1ETTP3522F50

RN73H1ETTP3522F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 35.2K OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 1.275.510

$0.07840

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв