SMA-A0204BTNX1K5

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
SMA-A0204BTNX1K5
Производителот
TE Connectivity AMP Connectors
Опис
RES 1.5K OHM 0.1% 2/5W MELF 0204
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
9664
Единечната цена
$0.68000
Листови со податоци онлајн
SMA-A0204BTNX1K5 PDF
 • серија:SMA-A
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:1.5 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.4W, 2/5W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±15ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:MELF, 0204
 • добавувач уред пакет:0204
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
73WE7R036F

73WE7R036F

CTS Corporation

RES 0.036 OHM 1% 2W 2512 WIDE

На залиха: 228.529

$0.43758

RN73R2ATTD11R0F25

RN73R2ATTD11R0F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 11 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.508.295

$0.06630

AR0805FR-0712R1L

AR0805FR-0712R1L

Yageo

RES SMD 12.1 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.271.455

$0.07865

TNPW0805988KBEEA

TNPW0805988KBEEA

Vishay / Dale

RES 988K OHM 0.1% 1/5W 0805

На залиха: 582.852

$0.17157

CRCW1206866RFKEC

CRCW1206866RFKEC

Vishay / Dale

RES SMD 866 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 10.718.113

$0.00933

CRCW1206120KFKEBC

CRCW1206120KFKEBC

Vishay / Dale

RES 120K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 12.180.267

$0.00821

CRCW04021R74FKEDHP

CRCW04021R74FKEDHP

Vishay / Dale

RES SMD 1.74 OHM 1% 1/5W 0402

На залиха: 5.913.660

$0.01691

AC0402JR-07100KL

AC0402JR-07100KL

Yageo

RES SMD 100K OHM 5% 1/16W 0402

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RK73B1ETTP305G

RK73B1ETTP305G

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 3M OHM 2% 1/10W 0402

На залиха: 5.659.309

$0.01767

RK73G2ATTD7323C

RK73G2ATTD7323C

KOA Speer Electronics, Inc.

THICKFILM RESISTOR 0805

На залиха: 2.898.550

$0.03450

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв