PHP00805E1961BST1

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
PHP00805E1961BST1
Производителот
Vishay
Опис
RES SMD 1.96K OHM 0.1% 5/8W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.63920
Листови со податоци онлајн
PHP00805E1961BST1 PDF
 • серија:PHP
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:1.96 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.63W, 5/8W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
 • висина - седење (макс):0.033" (0.84mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73H1JTTD5360A25

RN73H1JTTD5360A25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 536 OHM 0.05% 1/10W 0603

На залиха: 329.218

$0.30375

RM12F2152CT

RM12F2152CT

CAL-CHIP ELECTRONICS INC.

RES SMD 21.5K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 10.000.000

$0.01000

PRG3216P-3160-D-T5

PRG3216P-3160-D-T5

Susumu

RES SMD 316 OHM 1W 1206 WIDE

На залиха: 724.217

$0.13808

RN73H2BTTD3320F10

RN73H2BTTD3320F10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 332 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 581.023

$0.17211

PT1206FR-070R82L

PT1206FR-070R82L

Yageo

RES 0.82 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 2.307.869

$0.04333

CRCW02012R49FXED

CRCW02012R49FXED

Vishay / Dale

RES SMD 2.49 OHM 1% 1/20W 0201

На залиха: 625.000

$0.16000

SG73S1ETTP16R9F

SG73S1ETTP16R9F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 16.9 OHM 1% 1/8W 0402

На залиха: 5.913.660

$0.01691

CRCW02016K65FNED

CRCW02016K65FNED

Vishay / Dale

RES SMD 6.65K OHM 1% 1/20W 0201

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RN73H1ETTP8251B25

RN73H1ETTP8251B25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 8.25K OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 952.380

$0.10500

RK73H1HTTC1912F

RK73H1HTTC1912F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 19.1K OHM 1% 1/20W 0201

На залиха: 1.000.000

$0.10000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв