RG1608P-2323-B-T5

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RG1608P-2323-B-T5
Производителот
Susumu
Опис
RES SMD 232K OHM 0.1% 1/10W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
5130
Единечната цена
$0.48000
Листови со податоци онлајн
RG1608P-2323-B-T5 PDF
 • серија:RG
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:232 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.020" (0.50mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
M55342E12B261ARWI

M55342E12B261ARWI

Vishay / Dale

RES SMD 261 OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 8.321

$13.21920

RN73R2ATTD4301D50

RN73R2ATTD4301D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 4.3K OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 1.508.295

$0.06630

RN731JTTD3480D10

RN731JTTD3480D10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 348 OHM 0.5% 1/16W 0603

На залиха: 844.808

$0.11837

AA1218FK-0764R9L

AA1218FK-0764R9L

Yageo

RES SMD 64.9 OHM 1W 1812 WIDE

На залиха: 548.546

$0.18230

352118KFT

352118KFT

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 18K OHM 1% 2W 2512

На залиха: 142.857

$0.70000

PMR100HZPJU9L0

PMR100HZPJU9L0

ROHM Semiconductor

RES 0.009 OHM 5% 2W 2512

На залиха: 660.414

$0.15142

RN73R2ATTD22R9B50

RN73R2ATTD22R9B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 22.9 OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 976.562

$0.10240

M55342M12B1K00CWSV

M55342M12B1K00CWSV

Vishay / Dale

RES SMD 1K OHM 5% 1/10W 0603

На залиха: 9.985

$11.01600

RC0100FR-073M48L

RC0100FR-073M48L

Yageo

RES SMD 3.48M OHM 1% 1/32W 01005

На залиха: 2.910.360

$0.03436

RN73R2ATTD5051D50

RN73R2ATTD5051D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 5.05K OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 1.508.295

$0.06630

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв