RT1210FRD0723K7L

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RT1210FRD0723K7L
Производителот
Yageo
Опис
RES SMD 23.7K OHM 1% 1/4W 1210
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.06201
Листови со податоци онлајн
RT1210FRD0723K7L PDF
 • серија:RT
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:23.7 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • пакет / куќиште:1210 (3225 Metric)
 • добавувач уред пакет:1210
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
 • висина - седење (макс):0.026" (0.65mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RT1206FRD0715K8L

RT1206FRD0715K8L

Yageo

RES SMD 15.8K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 6.056.935

$0.01651

CRCW080520M0JPEAHR

CRCW080520M0JPEAHR

Vishay / Dale

RES SMD 20M OHM 5% 1/8W 0805

На залиха: 192.307

$0.52000

TLRH3AWTTE82L0F

TLRH3AWTTE82L0F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 82M OHM 1% 2W 2512

На залиха: 74.829

$1.47000

ERJ-S1TF2802U

ERJ-S1TF2802U

Panasonic

RES SMD 28K OHM 1% 1W 2512

На залиха: 753.352

$0.13274

RN73H2ATTD3743C25

RN73H2ATTD3743C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 374K OHM 0.25% 1/8W 0805

На залиха: 881.834

$0.11340

RN73R1JTTD1722C25

RN73R1JTTD1722C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 17.2K OHM 0.25% 1/10W 0603

На залиха: 1.096.491

$0.09120

MMA02040C5763FB300

MMA02040C5763FB300

Vishay / Beyschlag

RES 576K OHM 1% 2/5W MELF 0204

На залиха: 3.030.303

$0.03300

RG1005N-5492-W-T1

RG1005N-5492-W-T1

Susumu

RES SMD 54.9K OHM 1/16W 0402

На залиха: 216.995

$0.46084

ERJ-S02F1151X

ERJ-S02F1151X

Panasonic

RES SMD 1.15K OHM 1% 1/10W 0402

На залиха: 1.931.620

$0.05177

RN73R2ATTD4422C50

RN73R2ATTD4422C50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 44.2K OHM 0.25% 1/8W 0805

На залиха: 976.562

$0.10240

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв