CRCW1206226RFKEAHP

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CRCW1206226RFKEAHP
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES SMD 226 OHM 1% 3/4W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.05441
Листови со податоци онлајн
CRCW1206226RFKEAHP PDF
 • серија:CRCW-HP
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:226 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.75W, 3/4W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.024" (0.60mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
AT0603BRD07143RL

AT0603BRD07143RL

Yageo

RES SMD 143 OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 1.305.483

$0.07660

D55342H07B38B3RWS

D55342H07B38B3RWS

Vishay / Dale

RES SMD 38.3K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 15.873

$9.45000

RT1206WRB0738K3L

RT1206WRB0738K3L

Yageo

RES SMD 38.3KOHM 0.05% 1/4W 1206

На залиха: 86.269

$1.27507

RN73H1JTTD8063C25

RN73H1JTTD8063C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 806K OHM 0.25% 1/10W 0603

На залиха: 992.063

$0.10080

RN73R2ATTD4302F10

RN73R2ATTD4302F10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 43K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 721.500

$0.13860

CR0805-FX-2100ELF

CR0805-FX-2100ELF

J.W. Miller / Bourns

RES SMD 210 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 20.000.000

$0.00500

RC2010FK-071R65L

RC2010FK-071R65L

Yageo

RES SMD 1.65 OHM 1% 3/4W 2010

На залиха: 1.464.557

$0.06828

MMA02040D4990FB000

MMA02040D4990FB000

Vishay / Beyschlag

RES 499 OHM 1% 2/5W MELF 0204

На залиха: 1.392.369

$0.07182

RN73H2ETTD11R4F100

RN73H2ETTD11R4F100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 11.4 OHM 1% 1/4W 1210

На залиха: 472.255

$0.21175

WK73R2HTTE1540F

WK73R2HTTE1540F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 154 OHM 1% 1W 2010

На залиха: 1.053.962

$0.09488

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв