MMP200JR-110K

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
MMP200JR-110K
Производителот
Yageo
Опис
RES SMD 5% 2W MELF
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.16789
Листови со податоци онлајн
MMP200JR-110K PDF
 • серија:MMP
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:110 kOhms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):2W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:-
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:MELF, 0309
 • добавувач уред пакет:MELF
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.126" Dia x 0.335" L (3.20mm x 8.50mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73H2ETTD7961B25

RN73H2ETTD7961B25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 7.96K OHM 0.1% 1/4W 1210

На залиха: 300.751

$0.33250

ERJ-U0XJ620Y

ERJ-U0XJ620Y

Panasonic

RES 62 OHM 5% 1/32W 01005

На залиха: 2.164.033

$0.04621

TNPW060395K3BYEA

TNPW060395K3BYEA

Vishay / Dale

RES 95.3K OHM 0.1% 1/8W 0603

На залиха: 417.710

$0.23940

ERJ-PA3F1651V

ERJ-PA3F1651V

Panasonic

RES SMD 1.65K OHM 1% 1/4W 0603

На залиха: 6.553.079

$0.01526

SG73P2ETTD1R5G

SG73P2ETTD1R5G

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.5 OHM 2% 1/2W 1210

На залиха: 1.743.375

$0.05736

RN73H2ATTD2640F25

RN73H2ATTD2640F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 264 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.329.787

$0.07520

RK73H2ERTTD4991D

RK73H2ERTTD4991D

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR ANTI SULFUR

На залиха: 990.982

$0.10091

AC0603FR-07360KL

AC0603FR-07360KL

Yageo

RES SMD 360K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.000.000

$0.10000

MCR03ERTF7152

MCR03ERTF7152

ROHM Semiconductor

RES SMD 71.5K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.000.000

$0.10000

AT1206CRD076K98L

AT1206CRD076K98L

Yageo

RES SMD 6.98KOHM 0.25% 1/4W 1206

На залиха: 726.585

$0.13763

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв