PCF0805R-3K65BT1

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
PCF0805R-3K65BT1
Производителот
TT Electronics
Опис
RES SMD 3.65KOHM 0.1% 1/10W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
1332
Единечната цена
$0.56000
Листови со податоци онлајн
PCF0805R-3K65BT1 PDF
 • серија:PCF - Precision
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Discontinued at Digi-Key
 • отпор:3.65 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.026" (0.65mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN731JTTD6490F50

RN731JTTD6490F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 649 OHM 1% 1/16W 0603

На залиха: 2.192.982

$0.04560

RG1608N-1621-W-T5

RG1608N-1621-W-T5

Susumu

RES SMD 1.62K OHM 1/10W 0603

На залиха: 358.037

$0.27930

RK73G2BTTD16R5F

RK73G2BTTD16R5F

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THICK FILM 1206

На залиха: 2.898.550

$0.03450

RN73C2A9K76BTD

RN73C2A9K76BTD

TE Connectivity AMP Connectors

RES 9.76 KOHM 0.1% 1/10W 0805

На залиха: 417.292

$0.23964

CHP0805K5101FNT

CHP0805K5101FNT

Vishay / Sfernice

RES SMD THICK FILM 0805

На залиха: 32.116

$3.73640

ERJ-PB6B2201V

ERJ-PB6B2201V

Panasonic

RES SMD 2.2K OHM 0.1% 1/4W 0805

На залиха: 303.030

$0.33000

RS73F2ATTD3601B

RS73F2ATTD3601B

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 3.6K OHM 0.1% 1/4W 0805

На залиха: 1.006.441

$0.09936

Y40722K00000T9W

Y40722K00000T9W

VPG Foil

RES SMD 2K OHM 0.01% 1/5W 0805

На залиха: 29.582

$4.05650

RN73R2ATTD49R9D25

RN73R2ATTD49R9D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 49.9 OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 1.915.708

$0.05220

RK73B2ATTD332G

RK73B2ATTD332G

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 3.3K OHM 2% 1/4W 0805

На залиха: 8.169.934

$0.01224

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв