RN73R2ATTD1180C25

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73R2ATTD1180C25
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 118 OHM 0.25% 1/8W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.10240
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73R
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:118 Ohms
 • толеранција:±0.25%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.024" (0.60mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RNCF0402BTE27K0

RNCF0402BTE27K0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 27K OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 2.450.980

$0.04080

AA1206JR-070RL

AA1206JR-070RL

Yageo

RES SMD 0 OHM JUMPER 1/4W 1206

На залиха: 454.545

$0.22000

HV732HTTE9313F

HV732HTTE9313F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 931K OHM 1% 1/2W 2010

На залиха: 502.916

$0.19884

RN73R2ATTD1961F50

RN73R2ATTD1961F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.96K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.508.295

$0.06630

RC0603DR-0711K8L

RC0603DR-0711K8L

Yageo

RES SMD 11.8KOHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 11.976.047

$0.00835

SR732ATTDR560D

SR732ATTDR560D

KOA Speer Electronics, Inc.

CURRENT SENSE RESISTOR

На залиха: 884.564

$0.11305

RT1206DRD073K32L

RT1206DRD073K32L

Yageo

RES SMD 3.32K OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 3.003.003

$0.03330

CRM2512-JW-103ELF

CRM2512-JW-103ELF

J.W. Miller / Bourns

RES SMD 10K OHM 5% 2W 2512

На залиха: 163.934

$0.61000

TNPW060351K1BYEA

TNPW060351K1BYEA

Vishay / Dale

RES 51.1K OHM 0.1% 1/8W 0603

На залиха: 417.710

$0.23940

D55342K07B25B5RWS

D55342K07B25B5RWS

Vishay / Dale

RES SMD 25.5K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 15.873

$9.45000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв