RN73R2ETTD1543A10

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73R2ETTD1543A10
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.65170
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73R
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:154 kOhms
 • толеранција:±0.05%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±10ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1210 (3225 Metric)
 • добавувач уред пакет:1210
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73R2BTTD39R2F100

RN73R2BTTD39R2F100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 39.2 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 961.538

$0.10400

RN73R2BTTD8161A10

RN73R2BTTD8161A10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 8.16K OHM 0.05% 1/4W 1206

На залиха: 250.626

$0.39900

TNPW0805174RBEEN

TNPW0805174RBEEN

Vishay / Dale

RES 174 OHM 0.1% 1/5W 0805

На залиха: 322.061

$0.31050

RCL1218210KFKEK

RCL1218210KFKEK

Vishay / Dale

RES SMD 210K OHM 1W 1812 WIDE

На залиха: 920.132

$0.10868

RN73R2ETTD3441F100

RN73R2ETTD3441F100

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 601.503

$0.16625

RK73H2ATTD1022D

RK73H2ATTD1022D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 10.2K OHM 0.5% 1/4W 0805

На залиха: 3.367.003

$0.02970

RT0805CRD0710R9L

RT0805CRD0710R9L

Yageo

RES SMD 10.9 OHM 0.25% 1/8W 0805

На залиха: 1.508.068

$0.06631

RN73R2BTTD68R1F10

RN73R2BTTD68R1F10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 68.1 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 721.500

$0.13860

RMCF2512FT147K

RMCF2512FT147K

Stackpole Electronics, Inc.

RES 147K OHM 1% 1W 2512

На залиха: 2.107.925

$0.04744

AR0805FR-073KL

AR0805FR-073KL

Yageo

RES SMD 3K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.271.455

$0.07865

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв