RNCF0805BKE698K

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RNCF0805BKE698K
Производителот
Stackpole Electronics, Inc.
Опис
RES 698K OHM 0.1% 1/8W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.09240
Листови со податоци онлајн
RNCF0805BKE698K PDF
 • серија:RNCF
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:698 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.026" (0.65mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
PHP00603E1981BBT1

PHP00603E1981BBT1

Vishay

RES SMD 1.98K OHM 0.1% 3/8W 0603

На залиха: 167.084

$0.59850

ERA-2AEB1330X

ERA-2AEB1330X

Panasonic

RES SMD 133 OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 256.410

$0.39000

AC0805FR-07102KL

AC0805FR-07102KL

Yageo

RES SMD 102K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 15.197.568

$0.00658

PHP00805E1042BBT1

PHP00805E1042BBT1

Vishay

RES SMD 10.4K OHM 0.1% 5/8W 0805

На залиха: 156.445

$0.63920

RE1206FRE07549RL

RE1206FRE07549RL

Yageo

RES SMD 549 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 11.299.435

$0.00885

RN73R1ETTP1930D25

RN73R1ETTP1930D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 193 OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 1.897.533

$0.05270

KTR10EZPF1583

KTR10EZPF1583

ROHM Semiconductor

RES SMD 158K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 5.050.505

$0.01980

CRCW12065K10JNTB

CRCW12065K10JNTB

Vishay / Dale

RES SMD 5.1K OHM 5% 1/4W 1206

На залиха: 6.622.516

$0.01510

RN73H2ATTD7962B25

RN73H2ATTD7962B25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 79.6K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 881.834

$0.11340

M55342K03B5B23RWS

M55342K03B5B23RWS

Vishay / Dale

RES SMD 5.23K OHM 0.1% 1/5W 1005

На залиха: 10.357

$10.62000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв