ERJ-P03F1870V

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ERJ-P03F1870V
Производителот
Panasonic
Опис
RES SMD 187 OHM 1% 1/5W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.04125
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:ERJ-P03
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:187 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.2W, 1/5W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
 • температурен коефициент:±200ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RC1005F202CS

RC1005F202CS

Samsung Electro-Mechanics

RES SMD 2K OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 19.047.619

$0.00525

CRCW08051R40FKEA

CRCW08051R40FKEA

Vishay / Dale

RES SMD 1.4 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.000.000

$0.10000

CRCW0201360KFNED

CRCW0201360KFNED

Vishay / Dale

RES SMD 360K OHM 1% 1/20W 0201

На залиха: 1.000.000

$0.10000

CRCW06038K25FKEAC

CRCW06038K25FKEAC

Vishay / Dale

RES 8.25K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.000.000

$0.10000

HRG3216P-9312-D-T5

HRG3216P-9312-D-T5

Susumu

RES SMD 93.1K OHM 0.5% 1W 1206

На залиха: 367.647

$0.27200

RK73G2ATTD2551C

RK73G2ATTD2551C

KOA Speer Electronics, Inc.

THICKFILM RESISTOR 0805

На залиха: 2.898.550

$0.03450

ERJ-1TNF8062U

ERJ-1TNF8062U

Panasonic

RES SMD 80.6K OHM 1% 1W 2512

На залиха: 893.335

$0.11194

ERJ-H2RD3011X

ERJ-H2RD3011X

Panasonic

RES 3.01K OHM 0.5% 1/10W 0402

На залиха: 2.665.955

$0.03751

RN73H2BTTD1112D10

RN73H2BTTD1112D10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 11.1K OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 542.740

$0.18425

SG73P2ETTD1331D

SG73P2ETTD1331D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.33K OHM 0.5% 1/2W 1210

На залиха: 1.564.700

$0.06391

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв